Home Viac... O BTM Viac... Letáky Viac... FAQ Viac... Linky Viac... Kontakt Viac... Košík

  Advent a Vianoce (41)
  Choroba, utrpenie a smrť (7)
  Evanjelizačné letáky (4)
  Láska a vzťahy (13)
  Letáky na zamyslenie (13)
  Minipohľadnice (24)
  Niečo pre mládež (8)
  Pohľadnice (17)
  Pohľadnice - blahoželania (10)
  Pohľadnice - kondolenčné (9)
  Pohľadnice a iné - ku dňu matiek (11)
  Pohľadnice s prílohou (3)
  Pre deti - kvízy (6)
  Pre deti - letáky (6)
  Pre deti - najmenším (48)
  Pre deti - všeličo (32)
  Pre deti - záložky (6)
  Príležitostné - kalendáre, zápisníky, škatuľky atď (4)
  Rodina (5)
  Rôzne drobnosti (11)
  Slová povzbudenia (8)
  Svedectvá (9)
  Veľká noc (19)
  Viera (6)
  Záložky (1)
  Záložný archív (183)
  ZZZ (222)

Letáky > Choroba, utrpenie a smrť

V ťažkých chvíľach
Ťažké chvíle života pozná každý z nás. Nočné hodiny, ktoré nemajú konca... Hlavou sa nám preháňajú mnohé otázky, myšlienky či pochybnosti, ktoré nás okrádajú o spánok. Vnútri sme plní bolesti a smútku. Alebo rozčarovania. Z druhých, ale často aj sami zo seba. Cítime sa slabí, uzatvárame sa do seba... Návod, kde hľadať v takýchto chvíľach pomoc nám ponúka autor textu Berndt Matzel.

Možnosť objednať: Áno
Objednať
Kód: M13

  
Choroba a utrpenie - ako sa s tým vyrovnať?
Odrazu je všetko inak. Múr nemocnice nás oddelil od sveta, v ktorom sme sa doteraz pohybovali. Niekedy nás uzavrie do svojho vlastného a my sa tam necítime dobre. Vytrhnutie z bežného života nás vystraší. Môže znamenať stratu opory a istoty v medziľudských vzťahoch. Odrazu sa nemôžeme zúčastniť na veciach, ktoré sú pre nás také dôležité: práca, koníčky, starostlivosť o najbližších...

Možnosť objednať: Áno
Objednať
Kód: M32

  
Umrieť znamená vrátiť sa domov - Matka Tereza
Kde sa vzala smrť? To je otázka, ktorú si určite položil každý človek. A väčšina ľudí má zo smrti strach. Treba sa jej báť? Každý môže spolu so sv. Terezou z Lisieux vyznať nasledovné: Neumieram, ale vchádzam do života. Smrť nie je nejaký prízrak alebo hrozná príšera, ako sa znázorňuje na obrazoch. Kresťanské učenie hovorí, že smrť je odlúčenie duše od tela, nič iné. A ja nemám strach z odlúčenia, ktoré ma navždy spojí s dobrým Bohom. Pre mňa si nepríde smrť, ale Boh.

Možnosť objednať: Áno
Objednať
Kód: M46

  
Ja idem domov, a ty?
Starnutie pre mňa znamená približovať sa k cieľu. Ja idem domov, do náručia svojho nebeského Otca. Predo mnou už tou cestou prešiel Pán a s Ním sa predsa dobre poznám! To sú slová českého biskupa Jaroslava Škarvadu...

Možnosť objednať: Áno
Objednať
Kód: M53

  
Vaše srdce je choré!
Vaše srdce je choré! Diagnostikovali sme Vám kritické zúženie koronárnych tepien... Takúto správu nikto nepočuje rád! Lenže človek má okrem tohto mäsitého srdca ešte dôležitejší ORGÁN nášho života - naše VEDOMIE - SVEDOMIE - MYSEĽ - DUŠU?
Nevieme to pomenovať celkom presne, pretože toto „srdce“ sa nedá diagnostikovať žiadnymi prístrojmi. Je totiž nehmotné - DUCHOVNÉ! V tomto zamyslení vám ponúkame medicínsko-spirituálny pohľad na hodnotu ľudského srdca.

Možnosť objednať: Áno
Objednať
Kód: V33

  
Keď nastane čas smútiť
Prepotrebná brožúrka, ktorá ponúka pomoc počas prvých týždňov a mesiacov po strate blízkeho človeka. Nie je to všeliek na smútok a trápenie, ale ukáže na niektoré podstatné veci a, veríme, že bude pre smútiacich a pozostalých aspoň malou oporou a uistením, že to, čo cítia, je normálne, a že v tom všetkom nie sú sami. Autorkami tejto veľmi praktickej brožúrky sú M. Prášilová a N. Kacianová.

Možnosť objednať: Áno
Objednať
Kód: VT13

  
Nalomená trstina
Znova v ponuke! Obľúbená brožúrka s povzbudzujúcimi modlitbami od S. Kaczmarczyka určenými chorým a utrápeným. Je vhodná do nemocníc, lekární a čakární, a na ďalšie miesta, kde sa stretávame s chorými. Určite ju budete vedieť vhodne využiť.

Možnosť objednať: Áno
Objednať
Kód: VT14

  

©2002-2004 Copyright BTM  | Dizajn a programovanie: