Home Viac... O BTM Viac... Letáky Viac... FAQ Viac... Linky Viac... Kontakt Viac... Košík

  Akcie
  Aktuálne
  Infolist
  Novinky
  Reportáže
  Rozhovory
  Svedectvá
  Z listov
  Zamyslenia
  Zaujímavosti


Vyhľadávanie




Ježiš sedel pri pokladnici a prizeral sa, ako ľud hádže peniaze do pokladnice. Mnohí bohatí hádzali mnoho. Prišla aj chudobná vdova a vhodila dva haliere, to jest kodrant. Tu zavolal si učeníkov a povedal im: Vpravde vám hovorím: Táto chudobná vdova vhodila viac ako všetci, ktorí hádzali do pokladnice. Lebo všetci hádzali z prebytku, ale ona zo svojej chudoby vhodila všetko, čo mala, celý svoj majetok. (Marek 12, 41-44)

„Dávaj! Daj do toho všetko!“ Takéto fandenie môžeme často počuť na rôznych športových súťažiach, ba takto sa povzbudzujú aj amatérski športovci navzájom. Pochopili totiž, že ani nie je také dôležité umiestnenie v absolútnom porovnávaní výkonov, ale to, či dotyčný pozbieral odvahu a dal do toho všetko, čo mal k dispozícii. Lebo často práve ten, kto to oklame a nejde do zápolenia naplno, začne riešiť napr. také veci, ako vyzerá jeho výkon, alebo začne predvádzať, ako maká, keď sa naňho niekto pozerá. A potom hľadá výhovorky, prečo nedopadol lepšie...
Podobne to môžeme robiť aj v iných oblastiach života – v práci, doma, vo vzťahu s Bohom... Čo robíme len pre efekt, aby to dobre vyzeralo hlavne navonok? Kedy niečo len predstierame, maskujeme a vyhovárame sa? A do čoho ideme naozaj naplno?
Boh nepotrebuje, aby sme mu my niečo dávali. On stojí o nás, o to, aby sme s ním spojili celý svoj život, aby sme sa o neho s dôverou opreli. Čo vyjadrujú naše prejavy zbožnosti? Pomáhajú nám dorásť do postoja spomínanej vdovy, ktorá vložila do Božích rúk celý svoj život?
(P. Semela, www.vira.cz)


Verzia pre tlač Verzia pre tlač

©2002-2004 Copyright BTM  | Dizajn a programovanie: